Näitus Euroopa Parlamendis

Näitus Euroopa Parlamendis

Kuulutus

Jumalaema Neitsi Maarja. Iisaku kiriku vitraaž

Jumalaema Neitsi Maarja. Iisaku kiriku vitraaž

Andrei Lobanovil valmis suurepärane töö Iisaku kirikule – vitraaž Jumalaema Neitsi Maarja

 

Meie ilus Iisaku kirik on saanud veelgi kaunimaks. Tänu Jumalale kaunistab meie kiriku – akent uus vitraaž, mis on pühendatud Jumalaemale Neitsi Maarjale.
See imeline kunstiteos sai valmida tänu meie koguduse liikme Toomas Tamme heatahtlikule annetusele ja suurepärasele vitraažikunstnikule Andrei Lobanovile. See on ka Taevaisa vastus meie õpetaja Avo Kiire unistustele ja palvetele.

Vitraaž paigaldati 16.mail 2013, töid juhendas kunstnik Andrei Lobanov isiklikult.

Allikas: eestielu.delfi.ee

Kaua küpsenud kaunikene ehib kirikut

Viru-Nigula kiriku vitraažaken. Kunstnik A.Lobanov

Viru-Nigula kiriku vitraažaken. Kunstnik A.Lobanov

Mitu aastat tagasi idanema pandud mõte on jõudnud küpse viljani ja 9. oktoobri keskpäeval algaval jumalateenistusel pühitsetakse Viru-Nigula kirikus vitraažaken «Kristuse taevaminemine» Vitraaži autor on kunstnik Andrei Lobanov.

2006. aastast kogudust diakonina teeniv Heinar Roosimägi ütleb, et idee lasta teha altari taha peaaknale vitraaž tekkis kogudust teeninud vaimuliku, õpetaja Tõnu Taremaa ajal. Ka kunstnik leiti siis ja Roosimäe on valikuga väga rahul. Ta kinnitab, et tema varasem kokkupuude kunstnikuga Pöide kiriku juures oli elamuslik – 1999. aastal tegi Lobanov sinna kaks vitraažakent.

«Uus kaunis aken on kingitus kogukonnale. On hea, et kirikus on midagi paremaks läinud ja meil on järgmistele põlvedele midagi ilusat edasi anda,» rõõmustab Roosimägi.
Tipptasemel kunstnikule, kes on teinud töid mitmesse Eesti kirikusse, ka eravaldusesse mitmesse paika maailmas, jäeti vitraaži tehes vabad käed. Roosimägi ütleb, et ka õhtuhämaras on nüüd altariruum hele. Tema sõnul on töö juures kasutatud 45 tooni sinist, mis teeb pildi eriliselt elavaks. Osa materjale pärineb Itaaliast.

Viide: www.eestikirik.ee