Viru-Nigula kiriku vitraažaken

Kaua küpsenud kaunikene ehib kirikut

Viru-Nigula kiriku vitraažaken. Kunstnik A.Lobanov

Viru-Nigula kiriku vitraažaken. Kunstnik A.Lobanov

Mitu aastat tagasi idanema pandud mõte on jõudnud küpse viljani ja 9. oktoobri keskpäeval algaval jumalateenistusel pühitsetakse Viru-Nigula kirikus vitraažaken «Kristuse taevaminemine» Vitraaži autor on kunstnik Andrei Lobanov.

2006. aastast kogudust diakonina teeniv Heinar Roosimägi ütleb, et idee lasta teha altari taha peaaknale vitraaž tekkis kogudust teeninud vaimuliku, õpetaja Tõnu Taremaa ajal. Ka kunstnik leiti siis ja Roosimäe on valikuga väga rahul. Ta kinnitab, et tema varasem kokkupuude kunstnikuga Pöide kiriku juures oli elamuslik – 1999. aastal tegi Lobanov sinna kaks vitraažakent.

«Uus kaunis aken on kingitus kogukonnale. On hea, et kirikus on midagi paremaks läinud ja meil on järgmistele põlvedele midagi ilusat edasi anda,» rõõmustab Roosimägi.
Tipptasemel kunstnikule, kes on teinud töid mitmesse Eesti kirikusse, ka eravaldusesse mitmesse paika maailmas, jäeti vitraaži tehes vabad käed. Roosimägi ütleb, et ka õhtuhämaras on nüüd altariruum hele. Tema sõnul on töö juures kasutatud 45 tooni sinist, mis teeb pildi eriliselt elavaks. Osa materjale pärineb Itaaliast.

Viide: www.eestikirik.ee

Comments are closed.